ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ 2017 - 2020

 

Εκτελεστική Επιτροπή

 

Πρόεδρος: Σπύρος Καπράλος

 

Μέλη: Στέλιος Αγγελούδης, Μανώλης Κολυμπάδης, Αντώνης Νικολόπουλος, Αριστείδης Αδαμόπουλος, Πολυξένη Αργειτάκη, Γιάννης Καρράς Αναπληρωματικά μέλη: Βασίλης Κατσώρας, Γιώργος Αλικάκος, Γιώργος Γερόλυμπος

 

Επιτροπή Ολυμπιακής Προετοιμασίας

 

Πρόεδρος: Σπύρος Ζαννιάς

 

Μέλη: Αριστείδης Αδαμόπουλος, Πολυξένη Αργειτάκη, Γιώργος Καραμπέτσος, Γιάννης Καρράς, Βασίλης Κατσώρας, Αλέξανδρος Δημακάκος,  Δημήτρης Σαρακατσάνης, Φανούριος Μπατζακίδης, Κωνσταντίνος Σταματιάδης, Θανάσης Σταθόπουλος, Αναστάσιος Πανταζίδης, Παναγιώτης Πριστούρης 

 

Επιτροπή Ολυμπιακής Λαμπαδηδρομίας

 

Πρόεδρος: Aθανάσιος Βασιλειάδης

 

Μέλη: Ιωάννης Καρράς, Βασίλειος Κατσώρας, Ιάκωβος Φιλιππούσης, Κωνσταντίνος Τσαούσογλου, Νικόλαος Γιαννούλης, Σπύρος Καλοζούμης, Κωνσταντίνος Μακέδος, Κωνσταντίνος Πανταζής, Παρασκευή Πατουλίδου    

 

Επιτροπή Αθλητών

 

Πρόεδρος: Βασιλική Μιλλούση 

 

Μέλη: Πολυξένη Αργειτάκη, Παύλος Καγιαλής, Περικλής Ιακωβάκης, Λευτέρης Πετρούνιας, Ευαγγελία Ψάρρα, Μαρία Ντάνου, Χριστίνα Νικολοπούλου, Βιργινία Κραβαριώτη, Κώστας Φιλιππίδης, Μάριος Γκιούρδας, Χρήστος Βολικάκης

 

Επιτροπή Αθλητισμός και Γυναίκα

 

Πρόεδρος: Πολυξένη Αργειτάκη

 

Μέλη: Γιώργος Αλικάκος, Δημήτρης Γεωργούλης, Βασιλική Μιλλούση , Μιχάλης Φυσεντζίδης, Κυριακή Γιαννακίδου, Γεωργία Ζωγράφου, Ελένη Καζάκου, Βούλα Κοζομπόλη, Μαρία Μεϊντάνη, Βάσω Κόλλια, Ιωάννα Μωραΐτη, Σπυριδούλα Σπανέα, Εύα Χριστοδούλου, Μαρία Χριστοφορίδου, Βικτωρία Χατζήνα, Κατερίνα Τζήκα

 

Επιτροπή Μάρκετινγκ

 

Πρόεδρος: Σπύρος Καπράλος 

 

Αναπληρωτής Πρόεδρος: Νίκος Ιατρού

 

Μέλη: Παύλος Καγιαλής, Κωνσταντίνος Τσαούσογλου, Κατερίνα Κατώπη, Μαρίνα Κουταρέλη, Αθανασία Λαμπροπούλου – Στέγγου, Νικολέτα Παναγιωτοπούλου, Κώστας Μακρόπουλος, Κώστας Μητρόπουλος, Σπύρος Πάντζας, Γιάννης Παπαδημητρίου, Σοφία Στάικου, Απόστολος Ταμβακάκης, Στέφανος Χανδακάς

 

Επιτροπή Φιλάθλου Πνεύματος

 

Πρόεδρος: Γιώργος Λενός       Αναπλ. Πρόεδρος: Μιχάλης Φυσεντζίδης

 

Μέλη: Κωνσταντίνος Πουλάκος, Κωνσταντίνα Μώρου, Νικόλαος Πουλής 

 

Αναπληρωματικά μέλη: Καλομοίρα Κωτσαλά, Αθανάσιος Σαφαρής, Ιωάννης Κουσουλός, Παύλος Κανελλάκης, Ιωάννης Καρράς

 

Διεθνής Ολυμπιακή Ακαδημία

 

Πρόεδρος: Ισίδωρος Κούβελος 

 

Aντιπρόεδρος: Μιχάλης Φυσεντζίδης 

 

Μέλη: Μανώλης Κατσιαδάκης, Θανάσης Κανελλόπουλος, Γιώργος Καραμπέτσος, Ευθύμης Κοτζάς, Gordon Tang

 

Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία

 

Πρόεδρος: Γιώργος Αλικάκος 

 

Αντιπρόεδρος: Κυριακή Ουδατζή

 

Μέλη: Αντώνης Νικολόπουλος, Ξενοφών Αθανασίου, Παύλος Καγιαλής, Πολυξένη Αργειτάκη, Βασιλική Μιλλούση, Mιχάλης Φυσεντζίδης, Σταύρος Πέρρος, Ηλίας Δαλαϊνας, Βούλα Ζυγούρη, Ντόρα Πάλλη, Κωνσταντίνος Γεωργιάδης

 

Κοσμήτορας Ολυμπιακού Κολυμβητηρίου: Αριστείδης Αδαμόπουλος
Κοσμήτορας Παναθηναϊκού Σταδίου: Αντώνης Νικολόπουλος
Κοσμήτορας Μουσείου και Εγκαταστάσεων Αρχαίας Ολυμπίας: Γιώργος Αλικάκος

 

Εκπρόσωποι στη διοίκηση του ΟΑΚΑ: Γιώργος Αλικάκος, Πέτρος Συναδινός   Αναπληρωματικά μέλη: Ιάκωβος Φιλιππούσης, Πολυξένη Αργειτάκη

 

Εκπρόσωπος στο Δ.Σ. ΕΣΚΑΝ: Γιάννης Καρράς

 

Επιτροπή για την παρακολούθηση προγραμματικής σύμβασης για το Ολυμπιακό Μουσείο Αρχαίας Ολυμπίας

 

Από την ΕΟΕ: Μανώλης Κολυμπάδης, Γιώργος Αλικάκος

 

Αναπληρωματικά Μέλη: Γιάννης Καρράς, Ξενοφών Αθανασίου

 

Από τη ΔΟΑ:Μιχάλης Φυσεντζίδης

 

Αναπληρωματικό μέλος: Γιώργος Καραμπέτσος

 

Επιστημονική Επιτροπή

 

Γεώργιος Μαρίνος (Παθολόγος), Παναγιώτης Κουλούβαρης (Ορθοπεδικός), Ιωάννης Ασλανίδης Ασλάνης (Οφθαλμίατρος), Ελευθέριος Μακράς (Ειδικευόμενος Γεν. Οικογενειακής Ιατρικής), Αντώνιος Μανωλακάκης (Παθολόγος)